УВАГА! Розпочалась вакцинація диких тварин проти сказу!

Дата: 16.05.2024 12:14

Головне управління Держпродспоживслужби у Волинській області інформує:

для виконання Плану протиепізоотичних заходів з профілактики інфекційних хвороб тварин у Волинській області на 2024 рік у Луцькому районі з 21 по 28 травня 2024 року планується проведення весняної кампанії з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин.

Звертаємось до громадян із проханням та з порозумінням поставитися до заходів з імунізації диких м’ясоїдних: при виявленні принад не переміщуйте їх та не беріть в руки, аби приманки залишались привабливими для тварин.

Наголошуємо, що брикети з вакциною не несуть небезпеки для людей та тварин.

Пероральна імунізація диких м'ясоїдних тварин здійснюється весною шляхом розповсюдження принад із вакциною вручну. Наразі, у зв'язку з воєнним станом, проводиться лише наземний розподіл принад на узліссях, на узбіччі доріг, біля річок, на сільськогосподарських угіддях тощо.

Принада має вигляд невеликих брикетів із запахом м'ясо-кісткового борошна, всередині яких капсула із вакциною.

Вакцина сприяє створенню імунітету, не викликає захворювання у молодих тварин, не сприяє виділенню вакцинного вірусу зі слиною, безпечна для інших тварин, безпечна для людини та природного середовища, стабільна в польових умовах.

У разі виявлення подібних принад - не беріть їх руками і не переносьте з місць розкладання, щоб тварини змогли їх знайти.

Довідково. Пероральна імунізація від сказу – один із способів вакцинації тварин, яких неможливо відловити щоб вакцинувати класично (внутрішньом’язево або підшкірно).

Такий спосіб вакцинації застосовують для диких та бродячих тварин, у яких після поїдання поживної принади з вакциною на 21 день формується імунітет до збудника сказу і триває мінімум 1 рік.

Для боротьби зі сказом фахівці виконують комплекс антирабічних ветеринарно – санітарних заходів, направлених на профілактику та ліквідацію захворювання і передбачає вакцинацію домашніх тварин, включаючи обов'язкову вакцинацію всього поголів'я собак і котів на території області, а сільськогосподарських тварин – при спалахах захворювання.

Досвід боротьби зі сказом в дикій фауні показує – лише пероральна вакцинація гарантує створення імунного фону в диких м’ясоїдних тварин.