Про затвердження Програми підтримки осіб з інвалідністю на 2024 рік

Дата: 27.03.2024 15:04

РІШЕННЯ

«__»________ 2024 року              смт Цумань                                            №_____

Про затвердження Програми підтримки

осіб з інвалідністю на 2024 рік

Відповідно до ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою посилення соціального захисту осіб з особливими потребами, селищна рада

1. Затвердити Програму підтримки осіб з інвалідністю на 2024 рік, що додається.
  2. Контроль за виконанням рішення покласти  на постійну комісію селищної ради з питань бюджету, фінансів, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.

Селищний голова                                                                      Анатолій ДОРОШУК

рішенням сесії Цуманської селищної ради

№___ від «___»_____________

Програма підтримки осіб з інвалідністю на 2024 рік

І. Мета Програми та завдання

Державна підтримка і соціальний захист осіб з інвалідністю в сучасних  соціально-економічних умовах є одним із найважливіших завдань суспільства. Вплив несприятливих факторів зовнішнього середовища, високий рівень травматизму, недостатній рівень розвитку системи дій, направлених на профілактику і реабілітацію інвалідності, сприяють зростанню відсоткової частки людей з обмеженими фізичними можливостями серед загальної кількості громадян.

Рівень соціальної захищеності громадян зазначеної категорії  не забезпечує оптимальної активності кожної людини, поліпшення стану здоров’я, профілактики захворювань та фізичної реабілітації, вони потребують постійної уваги до власних проблем, прийняття комплексних дій, спрямованих на реалізацію заходів з посилення  соціальної підтримки і покращення  якості життя людей з обмеженими фізичними можливостями.

У зв’язку із цим необхідні додаткові заходи, що сприятимуть поліпшенню соціального та соціально-медичного забезпечення осіб з обмеженими фізичними можливостями, захисту їх прав і свобод.

Реалізація цієї Програми можлива на основі комплексності підходів до розв’язання соціальних проблем, поєднання бюджетного, позабюджетного та інших видів фінансування, гласності та відкритості усіх процедур.

Програма розроблена відповідно чинного законодавства України.

Основними завданнями Програми є:

• вирішення невідкладних питань організаційно-правового та інформаційного забезпечення, матеріально-технічного, медичного, соціально-побутового, культурного обслуговування осіб з інвалідністю;
  • підвищення рівня зайнятості інвалідів;
  • створення умов для безперешкодного доступу до об’єктів соціальної та  інженерно-транспортної  інфраструктури  та  інтеграції   осіб  з обмеженими фізичними можливостями.

ІІ. Організаційне забезпечення Програми

Виконання Програми забезпечує виконавчий апарат Цуманської селищної ради у співпраці із підприємствами, установам, організацій різних форм власності.

Реалізація Програми здійснюється згідно із заходами цієї Програми, що додаються.

ІІІ. Фінансове забезпечення та джерела фінансування

Реалізація Програми та фінансова підтримка здійснюється за рахунок коштів місцевого  бюджету із залученням інших джерел фінансування, не заборонених законодавством. Видатки на виконання заходів Програми щороку передбачатимуться при формуванні показників місцевого бюджету, виходячи з реальних можливостей.

ІV.Очікуваний результат

Програма спрямована на поступове вирішення основних проблем у сфері соціального захисту осіб з обмеженими можливостями. Здійснення визначених     Програмою      заходів    сприятиме   подальшому  формуванню       комплексної      системи     реабілітації    та   інтеграції   людей     з  інвалідністю,    що    дасть   змогу   досягти    відчутного     соціального    ефекту – повернення  до  професійної  та  громадської  діяльності  людей  з  обмеженими фізичними можливостями, забезпечення їх  виробами медичного призначення, технічними та іншими засобами.

Секретар ради                                                                           Тетяна ЯНУЛЬ

до Програми

Перелік заходів та обсяги фінансування Програми підтримки осіб з інвалідністю на 2024 рік

РІШЕННЯ

Про затвердження Програми підтримки

осіб з інвалідністю на 2024 рік

1. Затвердити Програму підтримки осіб з інвалідністю на 2024 рік, що додається.

рішенням сесії Цуманської селищної ради

№___ від «___»_____________

Програма підтримки осіб з інвалідністю на 2024 рік

І. Мета Програми та завдання

Програма розроблена відповідно до чинного законодавства України.

Основними завданнями Програми є:

• підвищення рівня зайнятості інвалідів;
  • створення умов для безперешкодного доступу до об’єктів соціальної та  інженерно-транспортної  інфраструктури  та  інтеграції   осіб  з обмеженими фізичними можливостями;
  • облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю.

ІІ. Організаційне забезпечення Програми

ІІІ. Фінансове забезпечення та джерела фінансування

Реалізація Програми та фінансова підтримка здійснюється за рахунок коштів місцевого  бюджету із залученням інших джерел фінансування, не заборонених законодавством (в тому числі на компенсаційній основі). Видатки на виконання заходів Програми щороку передбачатимуться при формуванні показників місцевого бюджету, виходячи з реальних можливостей.

ІV.Очікуваний результат

Програма спрямована на поступове вирішення основних проблем у сфері соціального захисту осіб з обмеженими можливостями. Здійснення визначених     Програмою      заходів    сприятиме   подальшому  формуванню       комплексної      системи     реабілітації    та   інтеграції   людей     з  інвалідністю,    що    дасть   змогу   досягти    відчутного     соціального    ефекту – повернення  до  професійної  та  громадської  діяльності  людей  з  обмеженими фізичними можливостями, забезпечення їх  виробами медичного призначення, технічними та іншими засобами.

до Програми

Зміст заходу

Відповідальні виконавці

2024 рік,