Про затвердження Програми профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю Цуманської селищної територіальної громади на 2024 рік

Дата: 08.02.2024 15:06

РІШЕННЯ

«__»________ 2024 року              смт Цумань                                            №_____

Відповідно до ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про Національну поліцію», з метою забезпечення громадської безпеки та порядку на території Цуманської селищної територіальної громади, профілактики правопорушень та боротьби із злочинністю, а також матеріального забезпечення правоохоронних органів, селищна рада

1. Затвердити Програму профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю Цуманської селищної територіальної громади на 2024 рік (далі – Програма), що додається.
  2. Контроль за виконанням рішення покласти  на постійну комісію селищної ради з питань бюджету, фінансів, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.

Селищний голова                                                                      Анатолій ДОРОШУК

рішення Цуманської селищної ради

№___ від «___»_____________

Програма профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю Цуманської селищної територіальної громади на 2024 рік

І. Загальні положення

Складна суспільно-політична та економічна ситуація, проведення військових дій на території нашої держави значною мірою вплинули на криміногенну обстановку.

Зниження рівня зайнятості населення, скорочення кількості робочих місць не лише в районі, але й в цілому по області негативно позначається на рівні злочинності, призводить до збільшення кількості випадків шахрайського заволодіння коштами пенсіонерів, одиноких громадян та людей похилого віку, крадіжок з офісів і помешкань громадян, розповсюдження наркоманії, пияцтва, протиправних проявів у молодіжному середовищі та серед неповнолітніх, незаконного заволодіння транспортними засобами, інших правопорушень та злочинів.

Питання ефективності заходів, які вживаються органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування для забезпечення публічної безпеки і порядку, дієвої протидії злочинності та правопорушенням, охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави, завжди були першочерговими.

II. Мета та заходи Програми

Метою цієї Програми є забезпечення ефективної реалізації державної політки у сфері профілактики правопорушень та боротьби із злочинністю шляхом розроблення та здійснення комплексу заходів, спрямованих на забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, усунення причин та умов вчинення протиправних діянь, а також налагодження дієвої співпраці правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування.

Досягненню цієї мети сприятимуть заходи, спрямовані на:

створення у громадськості нетерпимості до злочинності та формування правосвідомості;

активізацію участі громадськості в забезпеченні правопорядку в державі;

підвищення реагування на факти порушення прав, свобод і законних інтересів громадян;

запобігання втягненню у злочинну діяльність нових соціальних груп, особливо неповнолітніх;

протидію корупції, зменшення кримінального тиску на економічні відносини;

забезпечення безпеки дорожнього руху;

обмеження незаконного обігу зброї та наркотичних засобів.

ІІІ. Джерела фінансування Програми

Фінансування заходів Програми здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету, а також інших джерел, не заборонених чинним законодавством. Перелік заходів Програми та обсягів їх фінансування наведено у додатку 1 до Програми.

ІV. Очікувані результати реалізації Програми

Внаслідок вжитих заходів очікується:

зниження рівня злочинності, ослаблення суспільної напруги, викликаної     її впливом;

зменшення впливу злочинності на економічну та політичну сфери суспільства;

зменшення корупційних проявів, підвищення рівня захисту економічних відносин від злочинних посягань;

поліпшення захисту правоохоронними органами прав, свобод і власності громадян, створення безпечних умов життя;

мінімізація злочинного впливу на молодь та підлітків, усунення причин і умов, що сприяють втягненню їх у протиправну діяльність;

сприяння ресоціалізації  осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі;

поліпшення стану безпеки дорожнього руху в громаді;

досягнення належного рівня фінансового та матеріального забезпечення правоохоронної та профілактичної діяльності.

V. Координація та контроль за ходом виконання Програми

Реалізація Програми забезпечується правоохоронними органами у межах визначених чинним законодавством повноважень.

Контроль за виконанням Програми здійснюється селищною радою та постійними комісіями селищної ради.

Секретар ради                                                                           Тетяна ЯНУЛЬ

до Програми

Перелік заходів та обсяги фінансування Програми профілактики правопорушень та боротьби із злочинністю Цуманської селищної територіальної громади на 2024 рік

Зміст заходу