У розпалі ягідно-грибний сезон!

Дата: 28.06.2023 11:29

Відповідно до рішення Ради оборони Волинської області визначено лісові масиви у Луцькому районі, де можливий збір дикоросів. У зв'язку з цим нагадуємо визначені правила заготівлі лісової продукції загального та спеціального використання.

Спеціальне використання лісових ресурсів є платним, та проводиться на підставі спеціального дозволу – лісового квитка, і тільки в межах відведених ділянок лісу та виділеного ліміту.

Згідно з наказом Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства ставка рентної плати на заготівлю ягід чорниці, яка є основним видом лісової продукції, що заготовлюється суб’єктами господарювання у Луцькому районі, становить 2,628 грн./кг.

Для отримання лісового квитка закликаємо заготівельників звертатися до відповідних органів місцевого самоврядування за місцем заготівлі лісової продукції із визначеним пакетом документів, а саме:

• Копія паспорту  (для юридичних осіб+довіреність)
  • Копія коду ЄДРПОУ або РНОКПП (реєстраційний номер облікової картки платника податку)
  • Довідка територіального органу фіскальної служби за місцем здійснення заготівлі про взяття його на облік як платника окремих видів податків (за наявності)
  • Довідка про відсутність заборгованості до бюджетів усіх рівнів та у разі здійснення заготівлі в попередньому році, довідка про сплату відповідних податків і зборів за минулий рік
  • Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань
  • Заява на виділення ліміту
  • Копія документів про сплату рентної плати

У разі встановлення фактів заготівлі лісової продукції для комерційної діяльності без спеціального дозволу (лісового квитка) на порушників складається протокол про адміністративне порушення, сума нанесених збитків визначається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 № 665 «Про затвердження такс для обчислення шкоди, заподіяної лісу».

Разом з тим наголошуємо, що для громадян, які заготовляють лікарські рослини, гриби, ягоди, горіхів тощо для власних потреб, жодних дозволів чи лісових квитків не потрібно.