Пожежна безпека!

Дата: 21.02.2023 12:16

Роз'яснювальна робота серед населення щодо культури безпечної поведінки — один з ефективних методів боротьби з пожежами у житловому секторі.

Основними причинами загорянь у помешканнях, і як наслідок загибелі людей, є власна недбалість господарів, нехтування відомими з дитинства правилами пожежної безпеки: необережне поводження з вогнем та нагрівальними електроприладами, паління у ліжку в нетверезому стані, перевантаження або несправність електромережі. Окремо слід виділити як головну причину травмування і загибелі дітей - пустощі з вогнем та залишення малюків без нагляду дорослих.

У разі виникнення небезпеки порятунок людей залежить від лічених хвилин, тому вчасний виклик професіоналів — часто стає вирішальним у боротьбі за життя.

Саме з метою профілактики пожеж в житловому секторі під час опалювального сезону фахівці ДСНС проводять рейди масово-роз'яснювальної роботи.

Шановні громадяни! Дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань та дотримуйтеся правил пожежної безпеки в побуті, адже загрозу завжди краще попередити, ніж мати справу з її наслідками.

Зокрема:

- не паліть у ліжку;

- слідкуйте за станом та справністю електромережі;

- у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо;

- не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;

- намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.

- подбайте про захист помешкання від грозових розрядів, адже блискавки не рідко можуть стати причиною займання;

- при виникненні пожежі негайно викликайте вогнеборців за номером 101, адже кожна хвилина у цій ситуації має вирішальне значення!

Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.

Луцьке РУ ГУ ДСНС України у Волинській області