Про затвердження Програми утримання та розвитку інфраструктури по Цуманській селищній територіальній громаді на 2023 рік

Дата: 17.02.2023 11:55

ВОСЬМЕ  СКЛИКАННЯ

РІШЕННЯ

«___»____________                     смт Цумань                                                   № ___

Про затвердження Програми

утримання та розвитку інфраструктури

по Цуманській селищній територіальній громаді на 2023 рік

Керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою забезпечення утримання та розвитку доріг Цуманської селищної територіальної громади, селищна рада

1. Затвердити Програму утримання та розвитку інфраструктури по Цуманській селищній територіальній громаді на 2023 рік (додається).

2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань бюджету, фінансів, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.

Селищний голова                                                                 Анатолій ДОРОШУК

до рішення селищної ради

від «___»____ №________

ПРОГРАМА

1.

Ініціатор розроблення Програми

2.

Розробник програми

3.

Відповідальний виконавець

4.

Учасники Програми

Відділ фінансів Цуманської селищної ради

5.

Терміни реалізації програми

2023 рік

6.

Кошти задіяні на виконання Програми

Місцевий бюджет

7.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми,

всього:

у тому числі коштів місцевого бюджету:

6500000,00 грн.

1. Загальні положення

Мережа автомобільних доріг є невід’ємною частиною єдиної транспортної системи, що забезпечує роботу всіх галузей промисловості і сільського господарства, соціальний розвиток суспільства. Окрім того, з їх експлуатацією, забезпечується рівномірний наземний доступ у різні місця громади, району, області, країни, а також безпечне та надійне переміщення людей і транспортування товарів із належною ефективністю. Автомобільні дороги є однією з підсистем економічної системи країни, вони є суспільним продуктом та мають надзвичайно важливе значення. Від стану автомобільних доріг залежать витрати на перевезення вантажів та пасажирів, рівень цін, певною мірою зайнятість населення та темпи розвитку економіки держави загалом. У свою чергу стан автомобільних доріг і темпи розвитку дорожньої галузі визначаються економічними можливостями та рівнем фінансування галузі дорожнього господарства. Однак на сьогодні стан розвитку дорожнього господарства країни свідчить про певні труднощі, зумовлені недостатнім фінансуванням дорожньо-ремонтних робіт порівняно з нормативними потребами.

2. Мета та завдання Програми

Метою Програми є відновлення та покращення стану доріг Цуманської селищної територіальної громади.

Основними завданнями Програми є:

- покращення стану вулиць та автомобільних доріг комунальної власності за рахунок коштів місцевого бюджету, що позитивно вплине на соціально-економічний розвиток;

- розвиток дорожньої інфраструктури та створення безпечних умов дорожнього руху;

- забезпечення безпечного пересування міжміського маршрутного транспорту;

- забезпечення життєво важливих інтересів населення, об’єктів виробництва, підприємств, установ  Цуманської громади, незалежно від форм власності шляхом покращення якості шляхів сполучення;

- збільшення інвестиційної привабливості Цуманської громади;

- забезпечення вимог дотримання правил дорожнього руху та зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод.

3. Організація реалізації Програми
та здійснення контролю за її виконанням

Реалізація програми покладається на виконавчий апарат Цуманської селищної ради.

Безпосередній контроль за виконанням завдань програми здійснює відповідний виконавець та постійна комісія  селищної ради з питань бюджету, фінансів, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.

4. Фінансова забезпеченість Програми

Фінансування Програми здійснюється в межах затвердження бюджетних призначень на її виконання, передбачених в місцевому бюджеті на відповідний рік.

Головним розпорядником коштів на виконання Програми є виконавчий апарат Цуманської селищної  ради.

5. Очікувані результати виконання Програми

Виконання Програми дасть можливість покращити стан вуличної інфраструктури та автомобільних доріг Цуманської селищної територіальної громади.

6. Фінансування Програми

Обсяг фінансування, тис. грн

2023 рік

1