Про утворення старостинських округів Цуманської селищної територіальної громади та затвердження Положення про старостинські округи
ЦУМАНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ (проєкт)
__________________ смт Цумань №___
Про утворення старостинських округів
Цуманської селищної територіальної громади
та затвердження Положення про старостинські округи
Керуючись ст. 26, ст. 54-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада
ВИРІШИЛА:
1. Утворити на території Цуманської селищної територіальної громади наступні старостинські округи:
- Берестянський старостинський округ (№ 1) (населені пункти: с. Берестяне – центр старостинського округу);
- Холоневичівський старостинський округ (№ 2) (с.Холоневичі – центр старостинського округу, с. Знамирівка);
- Липненський старостинський округ (№ 3) (населені пункти: с. Липне – центр старостинського округу);
- Сильненський старостинський округ (№ 4) (населені пункти: с. Сильне – центр старостинського округу, с. Городище, с. Клубочин);
- Дубищенський старостинський округ (№ 5) (населені пункти: с. Дубище – центр старостинського округу, с. Башлики, с. Ромашківка, с. Кадище);
- Карпилівський старостинський округ (№ 6) (населені пункти: с. Карпилівка – центр старостинського округу);
- Грем’яченський старостинський округ (№ 7) (населені пункти: с. Грем’яче – центр старостинського округу, с. Яківці, с. Скреготівка).
2. Затвердити Положення про старостинські округи Цуманської селищної територіальної громади (додаток 1).
3.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань бюджету, фінансів, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.
Селищний голова Анатолій ДОРОШУК
Додаток № 1
до рішення селищної ради
№____ від «___»___________
ПОЛОЖЕННЯ
ПРО СТАРОСТИНСЬКІ ОКРУГИ
ЦУМАНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Положення про старостинські округи Цуманської селищної територіальної громади (далі – Положення) розроблено відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та визначає статус старостинських округів, порядок їх утворення, зміну території та ліквідацію.
1.2. Положення та зміни до Положення затверджуються рішенням сесії Цуманської селищної ради (далі – рада).
1.3. Питання не врегульовані цим Положенням, регулюються чинним законодавством.
Якщо у випадку зміни діючого законодавства, норми даного Положення будуть суперечити чинному законодавству, то надалі, до внесення доповнень і змін у Положення, слід керуватись нормами чинного законодавства.
ІІ. СТАТУС СТАРОСТИНСЬКОГО ОКРУГУ
2.1. Старостинський округ – частина території Цуманської селищної територіальної громади, який утворюється на підставі рішення Цуманської селищної ради у складі одного або декількох населених пунктів (крім адміністративного центру територіальної громади – смт Цумань), на території якого (яких) проживає не менше 500 жителів. При утворенні старостинських округів враховуються історичні, природні, етнічні, культурні та інші чинники, що впливають на соціально-економічний розвиток таких старостинських округів та громади.
Жителі – кількість населення, яке проживає на території відповідного старостинського округу.
2.2. Для кожного старостинського округу селищна рада виготовляє відповідні печатки та штампи, які передаються відповідному старості або іншій відповідальній особі старостинського округу для використання.
2.3. В старостинському окрузі окрім старости можуть функціонувати окремі структурні підрозділи селищної ради, працювати закріплені працівники селищної ради, організовуватись громадські та інші роботи тимчасового характеру.
ІІІ. УТВОРЕННЯ, ЛІКВІДАЦІЯ ТА ЗМІНА ТЕРИТОРІЇ СТАРОСТИНСЬКОГО ОКРУГУ
3.1. Правом утворення, ліквідації та зміни території старостинських округів наділена виключно селищна рада, яка на пленарному засіданні приймає відповідне рішення.
3.2. З метою утворення, ліквідації, зміни території старостинських округів право вносити обґрунтовані пропозиції мають селищний голова, секретар ради, депутати селищної ради, постійні комісії селищної ради, виконавчий комітет селищної ради, загальні збори громадян.
3.3. Утворення старостинського округу – це формування частини території, що є складовою частиною громади з сукупністю жителів одного чи декількох населених пунктів (крім адміністративного центру громади), яка потребує забезпечення представництва своїх інтересів старостою у виконавчих органах відповідної ради.
3.4. Рішення про утворення старостинських округів повинно містити таку інформацію:
- найменування старостинських округів та їх центрів (найменування старостинського округу може бути похідним від найменування населеного пункту, визначеного його умовним центром або позначене номером).
- перелік населених пунктів, що входять до складу кожного старостинського округу.
3.5. Зміна території старостинських округів відбувається за рішенням ради шляхом:
- збільшення їх кількості, шляхом поділу деяких старостинських округів;
- зменшення їх кількості, шляхом злиття (об’єднання), приєднання деяких старостинських округів;
- перенесення населених пунктів з одного старостинського округу до іншого без збільшення чи зменшення кількості самих округів.
3.5. Ліквідація старостинського округу – це повне припинення існування старостинського округу та виключення його з нормативних документів ради.
3.6. Згідно чинного законодавства чи з інших підстав кількість старостинських округів чи їх територія можуть змінюватися радою.
Секретар ради Тетяна ЯНУЛЬ