Яким чином оподатковуються операції з постачання тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, для яких встановлені максимальні роздрібні ціни?

Дата: 14.01.2022 09:14

Фото без опису

Головне управління ДПС у Волинській області звертає увагу, що операції з постачання на митній території України тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах (далі – тютюнова продукція), для яких встановлені максимальні роздрібні ціни, крім операцій:

а) з першого постачання таких товарів їх виробниками;

б) з першого постачання таких товарів суб’єктами господарювання, які пов’язані відносинами контролю з виробниками;

в) із ввезення таких товарів на митну територію України та їх першого постачання імпортером на митній території України звільняються від оподаткування ПДВ.

Базою оподаткування у разі постачання на митній території України та/або ввезення на митну територію України тютюнової продукції, для якої встановлено максимальні роздрібні ціни, її виробниками, суб’єктами господарювання, які пов’язані відносинами контролю з виробниками та імпортерами є максимальна роздрібна ціна таких товарів, яка були встановлена станом на дату виготовлення такої продукції.

Водночас, операції з постачання з 01 січня 2022 року залишків тютюнової продукції (тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну, у тому числі ТВЕН, та рідин, що використовуються в електронних сигаретах), виготовленої до 31 грудня 2021 року, крім продукції, на яку до вказаної дати вже поширювались вимоги щодо встановлення та декларування максимальних роздрібних цін (сигарети без фільтра, з фільтром, цигарки, сигарили), на всіх етапах постачання таких залишків від виробника до кінцевого споживача оподатковуються у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відс., при цьому база оподаткування ПДВ за такими операціями визначається виходячи з договірної вартості такої продукції.
Закону України від 30 листопада 2021 року № 1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» з 01.01.2022 року змінено порядок оподаткування ПДВ для операцій з постачання тютюнових виробів.

Довідково: Загальнодоступний інформаційно -довідковий ресурс (категорія 101.01).

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

Сектор інформаційної взаємодії

ГУ ДПС у Волинській області

ПОГОДЖЕНО:                                                                                           О. НІКОТІНА