Всесвітній день запобігання самогубствам

Дата: 10.09.2021 09:20

Щороку 10 вересня відзначається Всесвітній день запобігання самогубствам. Ключова мета цієї міжнародної дати – підвищити обізнаність людей про значення самогубств як глобальної моральної проблеми; поліпшити знання про те, як можна запобігти суїциду; зменшити стигматизацію, пов'язану з самогубцями. Поговорити є про що.

Україна увійшла до групи країн із високим рівнем суїцидальної активності, рівень суїцидів перевищує аналогічний показник у країнах ЄС. В середньому за рік добровільно йдуть з життя близько мільйона людей, що у два рази більше, ніж жертв убивств. Найвищий показник смертності через спробу самогубства серед чоловіків. Ризик суїцидів дуже високий у хворих на алкоголізм та наркоманію. Алкоголізм і наркоманія загострюють депресію, викликають психози. 80% суїцидальних спроб відбуваються вдома в денний або вечірній час, коли хтось може втрутитися і носять більш демонстративний характер або шантаж.

Люди, схильні до суїциду дуже схожі на клієнтів, обтяжених важкими проблемами, які не бачать виходу зі складної ситуації. Потрібно допомогти людині зменшити, пом`якшити  «фатальність» її проблеми, підвищити інтерес збереження життя, формувати у свідомості суїцидента думку, що у будь-якій найскладнішій ситуації завжди є вихід, наголошувати на тому, що вирішивши покінчити життя самогубством, це не вирішить жодної проблеми. Навіть незначне поліпшення стану рятує людині життя. Тому в роботі з людьми суїцидальної поведінки треба використовувати всі засоби: це і лікування, і профілактика, і підтримка, і щира участь небайдужих людей (священників, вчителів, лікарів, психологів, близьких і знайомих), які прямо чи опосередковано можуть полегшити страждання.

І все на світі треба пережити,

І кожен фініш – це, по суті, старт,

І наперед не треба ворожити,

І за минулим плакати не варт.

А треба жити. Якось треба жити.

Це зветься досвід, витримка і гарт.

І наперед не треба ворожити,

І за минулим плакати не варт.

Ліна Костенко

Бережіть найцінніше – ЖИТТЯ!!!

Служба у справах дітей та сім`ї Цуманської селищної ради