Цуманська громада
Волинська область, Луцький район

Експертний висновок постійної комісії Цуманської селищної ради з питань бюджету, фінансів, планування, розвитку підприємництва, управління комунальною власністю щодо проекту рішення Цуманської селищної ради «Про встановлення ставок та пільг із сплат

Дата: 03.04.2020 09:24
Кількість переглядів: 297

Експертний висновок

постійної комісії Цуманської селищної ради з питань бюджету, фінансів, планування, розвитку підприємництва, управління комунальною власністю щодо проекту рішення Цуманської селищної ради «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2021 рік»

 

         Постійна комісія Цуманської селищної ради з питань бюджету, фінансів, планування, розвитку підприємництва, управління комунальною власністю, на виконання вимог статті 34 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», розглянула проект рішення Цуманської селищної ради «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2021 рік» з аналізом його регуляторного впливу та встановила наступне:

         Розробником проекту регуляторного акта є Цуманська селищна рада. Проект рішення підготовлено відповідно до Податкового кодексу України.

         1. Відповідність проекту регуляторного акта принципам державної регуляторної політики, встановленою статтею 4 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

         В цілому при підготовці проекту регуляторного акта витримана послідовність регуляторної діяльності, проект відповідає цілям державної регуляторної політики, а також його включено до плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Цуманської селищної ради на 2020 рік, проведені роботи з регуляторної процедури:

- розміщено повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акта та безпосередньо проект з аналізом його регуляторного впливу, про що проінформовано членів територіальної на офіційному веб-сайті Цуманської селищної ради в мережі Інтернет за адресою: http://cumanska.gromada.org.ua/.

         - шлях до розміщення проекту:

         1. Регуляторні акти/ проект рішення Цуманської селищної ради «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2021 рік»

         Таким чином, проект регуляторного акта – «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2021 рік» відповідає усім принципам державної регуляторної політики встановленою статтею 4 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», а саме: доцільність, адекватність, ефективність, збалансованість, передбачуваність, прозорість та врахування громадської думки.

         2. Відповідність проекту регуляторного акта вимогам статті 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» щодо підготовки аналізу регуляторного впливу.

         Стосовно вищевказаного проекту рішення підготовлено аналіз регуляторного впливу, який був підготовлений до оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень та пропозицій.

         Даним аналізом регуляторного впливу визначено та проаналізовано проблему, яку пропонується розв'язати шляхом державного регулювання господарських відносин, а також оцінено важливість цієї проблеми.         Визначено очікувані результати прийняття запропонованого регуляторного акта, у тому числі здійснено розрахунок очікуваних витрат та вигод суб'єктів господарювання, громадян та держави внаслідок дії регуляторного акта.

         Визначено цілі державного регулювання, та оцінено усі прийнятні альтернативні способи досягнення встановлених цілей, у тому числі ті з них, які не передбачають безпосереднього державного регулювання господарських відносин, аргументовано переваги обраного способу досягнення встановлених цілей.

         Оцінено можливість впровадження та виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні впроваджувати або виконувати ці вимоги, та ризик впливу зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта.

         Обґрунтовано строк чинності регуляторного акта, визначено показники результативності регуляторного акта та заходи, за допомогою, яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта в разі його прийняття.

         Узагальнений висновок:

         Постійна комісія Цуманської селищної ради з питань бюджету, фінансів, планування, розвитку підприємництва, управління комунальною власністю за підсумками розгляду вважає, що проект регуляторного акта - проект рішення Цуманської селищної ради «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2021 рік» та аналіз його регуляторного впливу відповідають вимогам статей  4, 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

 

Голова постійної комісії

Цуманської селищної ради

з питань бюджету, фінансів, планування,

розвитку підприємництва,

управління комунальною власністю                                              Н.Д. Філюк


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь