Щодо впорядкування органічних добрив (барди мелясної, рідкого гною тварин, посліду курей промислових підприємств)

Дата: 25.03.2020 14:27

З метою забезпечення ефективної реалізації вимог на початок періоду весняно-польових робіт Цуманська селищна рада звертає вашу увагу на порядок застосування органічних добрив.  Рішенням сесії селищної ради №25-1/83 від 05.12.2019 року було встановлено наступні вимоги до застосування органічних добрив (барди мелясної, рідкого гною тварин, посліду курей промислових підприємств) на території Цуманської селищної ради (смт Цумань, сіл – Кадище, Берестяне, Холоневичі, Знамирівка, Липне, Сильне, Городище, Клубочин):

- органічні добрива повинні бути включені в ґрунт якомога швидше після того, як відбулось їх розкидання (розливання), але не пізніше 24 годин;

- вважати оптимальною практику упорскування рідких органічних добрив безпосередньо в ґрунт за допомогою спеціальної техніки;

- органічні добрива не повинні застосовуватися в умовах підвищеної вологості ґрунту;

- не допускати можливості потрапляння органічних добрив у будь-який водотік (не розповсюджувати в межах 30 метрів від водотоку на схилах з ухилом менше 5%, і в межах 60 метрів від водотоку на схилах з ухилом більшим за 5%);

- повідомляти Цуманську селищну раду про початок та тривалість робіт щодо застосування органічних добрив;

- вважати 01 грудня – 01 березня та 01 червня – 31 вересня періодами, в які внесення добрива в ґрунт є небажаним.

Впорядкування застосування даних органічних добрив сприятиме мінімізації  негативного впливу неприємних запахів на самопочуття та комфорт проживання жителів громади!