Про затвердження Програми оздоровлення та відпочинку дітей Цуманської селищної ради на період 2019-2020 роки
ЦУМАНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
КІВЕРЦІВСЬКОГО РАЙОНУ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРОЕКТ РІШЕННЯ
------------- 2019 року смт Цумань №
Про затвердження Програми оздоровлення та
відпочинку дітей Цуманської селищної ради
на період 2019-2020 роки
Відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Цуманська селищна рада вирішила:
- Затвердити Програму оздоровлення та відпочинку дітей Цуманської селищної ради на 2019-2020 роки (далі – Програма), додається.
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію Цуманської селищної ради з питань бюджету,фінансів,планування розвитку підприємництва,управління комунальною власністю.
Селищний голова А.В.Дорошук
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням сесії Цуманської
селищної ради
від №
ПРОГРАМА ОЗДОРОВЛЕННЯ
ТА
ВІДПОЧИНКУ ДІТЕЙ ЦУМАНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
НА ПЕРІОД
2019-2020 РОКИ
І. Загальні положення
Програма оздоровлення та відпочинку дітей на 2019-2020 роки (далі – Програма) розроблена відповідно до ст. 7 Закону України „Про оздоровлення та відпочинок дітей” та з метою удосконалення організації повноцінного оздоровлення та відпочинку дітей, які проживають на території Цуманської селищної ради, Ківерцівського району, Волинської області.
Одним із найважливіших завдань нашої держави в забезпеченні соціального захисту дитинства, турботі про здоров’я дітей є реалізація конституційного права дітей на оздоровлення та відпочинок.
Програма оздоровлення та відпочинку дітей на 2019-2020 роки по Цуманській селищній раді враховує моніторинг реалізації Програми, яка діє у Волинській області та акцентує увагу на збереження мережі дитячих закладів та розвитку матеріально-технічної бази закладів, яка повинна відповідати Державним соціальним стандартам кількісного і якісного оздоровлення та відпочинку дітей.
ІІ. Визначення проблеми, на розв’язання якої
спрямована Програма
Турбота про здоров’я дітей є одним з основних показників ставлення держави до проблем підростаючого покоління. Разом з тим, на сьогоднішній день стан здоров’я дітей в Україні викликає найбільшу стурбованість. У продовж останніх років зберігається тенденція до його погіршення, яка обумовлена впливом різних негативних факторів соціально-економічного, екологічного та психоемоційного характеру.
Низький рівень організації оздоровлення та відпочинку дітей зумовлений:
– недосконалістю організаційно-правового механізму надання послуг з оздоровлення та відпочинку, зокрема дітям, які потребують особливих умов для оздоровлення;
– низьким рівнем осучаснення дитячих закладів, а саме: зовнішнє оздоблення приміщень, прибудинкових територій та забезпечення інвентарем;
– низьким рівнем матеріально-технічного та інформаційного забезпечення дитячих закладів оздоровлення та відпочинку;
– недостатнім обсягом фінансування заходів з оздоровлення та відпочинку дітей;
- виникнення нових соціальних категорій дітей, а саме: дітей осіб,
визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції, дітей, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи.
ІІІ. Мета та завдання Програми
Метою Програми є створення сприятливих умов для якісного відпочинку та оздоровлення дітей.
Досягнення поставленої мети буде здійснюватись шляхом покращення умов оздоровлення та відпочинку дітей в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, закладах загальної середньої освіти, дошкільних закладах, впровадження інноваційних форм у навчально-культурні програми цих закладів; вироблення ефективних механізмів забезпечення оздоровчими послугами максимальної кількості дітей в першу чергу тих, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.
Основні завдання Програми:
– збільшення кількості дітей, охоплених змістовними організованими формами оздоровлення та відпочинку перш за все дітей, які потребують соціальної уваги та підтримки;
– створення умов для якісного відпочинку дітей шкільного віку в таборах, профілактики бездоглядності дітей та підлітків під час літніх канікул шляхом організації профільних, спортивних таборів, а також таборів праці та відпочинку;
– створення умов для гармонійного розвитку особистості, підтримки творчого потенціалу дітей під час проведення оздоровчої кампанії;
– створення безпечних та комфортних умов перебування дітей у закладах,де проводиться оздоровлення та відпочинок.
Керівник програми – спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Цуманської селищної ради П’ядик О.В.
Виконавці та учасники програми – спеціалісти відділу освіти, молоді та спорту Цуманської селищної ради, адміністрації закладів загальної середньої освіти, вихователі, вчителі.
Термін реалізації програми – 2019–2020 роки.
ІV. Фінансове забезпечення Програми
Програма реалізовується за рахунок коштів обласного та місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ, організацій, професійних спілок та інших джерел, не заборонених законодавством.
Заходи з літнього оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, здійснюватимуться як за рахунок коштів державного, так і місцевих бюджетів.
Обсяг фінансування Програми визначається щорічно під час складання проектів місцевих бюджетів у межах видатків, передбачених головним розпорядником коштів, відповідальним за виконання завдань і заходів Програми, та інших джерел, не заборонених законодавством.
V. Заходи Програми
Перелік заходів з виконання Програми наведено у додатку 1 до Програми.
VІ. Очікувані результати виконання Програми
Виконання програми дасть змогу:
– забезпечити оздоровленням та відпочинком не менш як 50 відсотків дітей шкільного та 100% дітей дошкільного віку ;
– створити у закладах загальної середньої освіти оптимальні умови для відновлення та зміцнення здоров’я дітей;
– підвищити рівень відповідальності органів місцевого самоврядування, керівників закладів загальної середньої освіти щодо вирішення нагальних проблем оздоровлення та відпочинку дітей, які проживають на території Цуманської селищної ради.
VІІ. Механізм реалізації Програми
та контроль за її виконанням
Координація заходів, передбачених Програмою, покладається на відділ освіти, молоді та спорту Цуманської селищної ради.
Контроль за реалізацією заходів, передбачених Програмою, здійснюватиме в межах компетенції обласна державна адміністрація.
Виконавці заходів зазначених у програмі інформують управління у справах сім’ї, молоді та спорту обласної державної адміністрації про хід виконання щорічно до 5 січня.
Узагальнену інформацію про хід та результати виконання заходів Програми управління у справах сім’ї, молоді та спорту обласної державної адміністрації подає щорічно до 20 січня обласній раді.
Додаток 1 до Програми
ЗАХОДИ
з оздоровлення та відпочинку дітей
на 2019 - 2020 роки
1. Щорічно організовувати проведення нарад, навчальних семінарів з питань підготовки до літньої оздоровчої кампанії та підведення її підсумків.
Відділ освіти, молоді та спорту Цуманської селищної ради
Щорічно, квітень – грудень
2. Щорічно передбачати кошти в бюджетах на реалізацію програм оздоровлення та відпочинку дітей.
Органи місцевого самоврядування
Щорічно, січень
3. Забезпечувати безпеку дітей під час перевезень до місць відпочинку та перебування в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.
Органи місцевого самоврядування
Щорічно, червень – серпень
4. Забезпечувати контроль за дотримання вимог правил пожежної безпеки, правил безпеки під час купання, масових заходів.
Адміністрації закладів загальної середньої освіти.
Щорічно, червень – серпень
5. Не допускати експлуатацію об’єктів, задіяних в оздоровчій кампанії дітей, з не усунутими недоліками з питань пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту.
Відділ освіти, молоді та спорту Цуманської селищної ради, адміністрації закладів загальної середньої освіти.
Щорічно